Projektowanie i produkcja wyrobów z kompozytu, ze względu na swoje liczne zalety, uważane jest za technologię przyszłości. Wyroby z laminatu coraz częściej pojawiają się w naszym codziennym życiu, nieuniknionym więc jest wzrost i rozwój dziedzin kompozytów i pokrewnych.

Firma Markos zatrudnia ponad 300 pracowników, wielu z nich pracuje od początku istnienia firmy dzieląc się swoim doświadczeniem zawodowym w zakresie projektowania, budowy form i modeli oraz laminowania. Dział badań i rozwoju wraz z działem konstrukcyjnym gwarantują bieżący dostęp do najnowszych technologii – obecnie firma specjalizuje się w technologii próżniowej infuzji żywicy, będąc jednocześnie światowej klasy dostawcą wyrobów laminowanych ręcznie i w technologii form zamkniętych.

Nad całością produkcji czuwa zespół doświadczonych technologów laminowania, inżynierów chemików, inżynierów budowy okrętów oraz specjalistów od kompozytów. Firma ciągle doskonali wiedzę pracowników i wdraża techniki optymalizacji produkcji. Dział kontroli jakości testuje coraz bardziej wyrafinowane żywice, utwardzacze, maty i tkaniny szklane, materiały przekładkowe przy zastosowaniu różnych technik i technologii, dbając o najwyższą jakość.

Posiadana wiedza i doświadczenie w zakresie projektowania i produkcji wyrobów z kompozytów pozwala nam proponować naszym klientom rozwiązania wyznaczające kierunki rozwoju branży laminatów. Produkowane obudowy elektrowni wiatrowych, łodzie ratunkowe, ratownicze, rekreacyjne oraz inne wyroby jak osłony dźwiękoszczelne czy fermy rybne można spotkać na terenie całego globu.